Hej jestem Emilia :)
Miło mi, że tu jesteś i to czytasz. Ja to kobieta z marzeniami, która dąży do ich spełnienia, a po części niektóre już osiągnęła. Jestem mamą wspaniałej córki Nikoli, dzięki której mój świat nabrał nowych barw i wiele zrozumiałam. Ja to także Pani nauczycielka w przedszkolu oraz blogerka z zamiłowania.

Chcesz wiedzieć więcej?
ZAPRASZAM W MÓJ ŚWIAT
Czytaj więcej

Prezent na dzień babci i dziadka - kupiony czy taki od serca? + pomysły...

Witam wieczorową porą :)

Długo myślałam jak ugryźć temat prezentu z okazji dnia babcia i dziadka. Niby banalne można iść do sklepu lub zrobić coś samemu i pyk. Jednak ja chciałam odnaleźć w tym większy sens, niż tylko tradycję wręczania prezentu. To my dorośli zapominamy często na czym powinno polegać święto dziadków. Wydaje nam się, że najważniejszy jest prezent i do tego im lepszy tym myślimy, że lepiej. Wiecie co? Czy to na prawdę jest ważne? Przecież tak jak my "mamy" cieszymy się najbardziej na świecie ze słów "Kocham Cię Mamo", tak samo i babcie oraz dziadkowie ucieszą się ze słów "Kocham Was Babciu i Dziadku".  Tę myśl na tym zakończę.


Drugim aspektem jeśli już decydujemy się na prezent, to uczmy nasze dzieci, że ważne jest to by prezent był od nich - od serca - nie na pokaz. To są wartości które gdzieś umykają w tym świecie, a warto by znały je nasze dzieci. Jednak co tu dużo pisać małe dzieci z chęcią lubią coś robić samemu: rysować, kolorować, wycinać - jednym słowem tworzyć - daje im to tyle radości, co dla nas wygrana w przysłowiowego "lotka".  Możecie mi wierzyć lub nie ale tak jest. Ważne jest to by nie poprawiać niczego po naszych dzieciach (jeśli wytnie nieco krzywo i mu się to podoba to niech tak zostanie - chyba, że samo poprosi o pomoc). Oczy dorosłego patrzą nieco inaczej niż oczy dziecka. Ja swoją Nikolę, zawsze chwalę jak coś od niej otrzymam, bo wiem, że robiła to od serca, sama, bez zmuszania i to naprawdę jest piękne - a wierzcie mi 3-letnie dziecko już jest na tym etapie tworzenia. Żeby nie było tak, że mamy nic nie robić, to też tak nie jest. Musimy z dzieckiem dużo rozmawiać i tłumaczyć: co i dlaczego. I nawet jeśli zapyta Was o coś kolejny raz - po prostu się upewnia. 

Możecie też podsunąć swoim dzieciom kilka pomysłów co mogą wykonać same lub przy Waszej niewielkiej pomocy. A z takimi pomysłami przychodzę do Was w tym poście:
1. Własnoręcznie wykonana laurka - pomysłów i inspiracji w internecie jest mnóstwo, a poniżej możecie zerknąć jakie pocztówki wykonały moje przedszkolaki, pomysł prosty, ale efekt cudowny.
2. Korale - np. wykonane z kolorowych słomek, itp.
3. Własnoręcznie robione mydełka - bardzo szybko można wykonać mydełka żelowe (szklanka mydła w płynie w dowolnym kolorze, trzy łyżki żelatyny, szczypta soli dla świeżości, szklanka wody, jako dodatek można dodać brokat - wodę należy zagotować i połączyć z żelatyną a później dodać mydło i sól - wszystko razem wymieszać - przelać do foremek silikonowych i wstawić na 2-3 godzinki do lodówki - gotowe). Moje mydełka również są widoczne na zdjęciu poniżej. Pu
4. Pudełeczko z papieru - a do środka wsypać ulubione cukierki babci lub dziadka.
5. Bukiecik kwiatów papierowych - wyciąć wzory tulipanów i łodyżek, wszytko ze sobą posklejać i przewiązać wstążką lub sznurkiem, dołączyć karteczkę z dedykacją i gotowe.
6. Ramka na zdjęcia - np. taka zrobiona z patyczków po lodach z załączonym zdjęciem babci i wnuków.
7. Lampion - wykonany np. ze słoika po "czymś" - pomalowany farbami, dowolnie oklejony itp. Z malutkim podgrzewaczem w środku umili nie jeden wieczór przy herbatce.
8. Słoik z dobrociami - słoik a w nim herbatki, ciasteczka, itp. wszystko to co lubi babcia lub dziadek.
9. Kolejny pomysł na prezent ze słoikiem - to słoik dobrych myśli - wypisać na malutkich karteczkach miłe słowa zawinąć w rulonik i powrzucać do słoika , słoik ozdobić i gotowe).
10. Portret babci/dziadka - narysowany portret dziadków w dowolnym formacie.
11. Babeczki - upieczone wspólnie z rodzicami.
12. Medal - wykonany z papieru, kredek, farby, itp.
13. Piosenka/wierszyk - zaśpiewanie piosenki o dziadkach lub wyrecytowanie wierszyka. 
14. Spacer - zabranie na miły spacer.
Zapewne spodziewaliście się więcej zdjęć, szczegółowych opisów, jednak wszystko to co tutaj podałam możecie bez większego trudu odnaleźć na zdjęciach w internetowej przeglądarce. Jednak ja specjalnie nie dodawałam Wam przykładów, bo bardzo ładnie to wygląda jeśli wasza wyobraźnia stworzy coś samego bez obranego wcześniej schematu, że ktoś to tak zrobił, to i ja tak zrobię. Pamiętajcie każda praca będzie piękna i ucieszy osobę obdarowywaną. 

Tymczasem zostało mi życzyć Wam wszystkim owocnych przygotowań upominków, jeśli się na nie decydujecie i dużo, dużo całusów dla babć i dziadków. 

Emilia <3

Komentarze

  1. Bardzo fajne pomysły :) Ja w tym roku kupiłam deskę dla dziadka mojej córki , oraz zestaw herbatek .

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza