Hej jestem Emilia :)
Miło mi, że tu jesteś i to czytasz. Ja to kobieta z marzeniami, która dąży do ich spełnienia, a po części niektóre już osiągnęła. Jestem mamą wspaniałej córki Nikoli, dzięki której mój świat nabrał nowych barw i wiele zrozumiałam. Ja to także Pani nauczycielka w przedszkolu oraz blogerka z zamiłowania.

Chcesz wiedzieć więcej?
ZAPRASZAM W MÓJ ŚWIAT
Czytaj więcej

Czy to można nazwać postanowieniami NOWOROCZNYMI?

Witajcie :)

Siedzę sobie w domu i jestem dumna, że udało mi się... w zasadzie co? Mieć wymarzonego bloga na własnej domenie? Chyba tak, z tego jestem dumna, ale przede wszystkim z tego, że zaczynam pisać ten post już chyba czwarty raz i robię to z uśmiechem na twarzy. Najpierw zaczęłam i musiałam iść wyjąć pranie, później pisałam i nie zapisał mi internet, itp. - a dalej robię to z przyjemnością. 


Chciałam dzisiaj podzielić się z Wami, jak ponad 50% blogerów postanowieniami NOWOROCZNYMI - tylko czy można to nazwać postanowieniami noworocznymi, skoro one siedzą w mojej głowie nawet kilka lat? Ale jednak, spisuje je w styczniu kiedy jest na to szał, kiedy nadchodzi czas przemyśleń, czas dla siebie, no i żeby być na topie (hehe... oczywiście żart).  

Z takiego a nie innego powodu chcę się z Wami podzielić moimi postanowieniami i że jest to pierwszy wpis będę z łatwością do niego wracać, by móc sprawdzić co udało mi się już zrealizować a co jeszcze nie. Jesteście ciekawi co tam nawymyślałam tym razem? To zapraszam poniżej.


POSTANOWIENIA NOWOROCZNE 2020 ROKU

Najważniejsze są te postanowienia związane z życiem rodzinnym. Przede wszystkim będę starała się być taką mamą, jaką moja córka by sobie mogła wymarzyć. Wiem nikt nie jest idealny, ja też, dlatego nie mówię, że będę idealna - jednak będę starać się ze wszystkich moich sił, bo to córka jest dla mnie najważniejsza i dla niej muszę zapewnić to co najlepsze - kochającą rodzinę. Pozostając w temacie domowym, zacznę planować budżet miesięczny, bo często łapie się na tym, że kupuję coś - a później nie użytkuje tego wcale. I te postanowienie polecam większości z Was. Dzięki temu można chociażby odłożyć na wymarzone wakacje, itp. Także by mieć więcej czasu dla rodziny i dla siebie zacznę planować dni i zapisywać co i kiedy chcę zrobić/wykonać. 

Kolejna kategoria którą wybrałam to zdrowie, jest ono najważniejsze bo od niego wszystko się zaczyna. Jak nie mamy zdrowia, to nawet miliony dolarów szczęścia nam nie dadzą. Warto o tym zawsze pamiętać, gdy zaczniecie na cokolwiek narzekać. Dlatego postanowiłam porobić niezbędne badania okresowe, zadbać o uzębienie - dla siebie i rodziny. A także wpleść w dietę bogate w odżywcze składniki pokarmy. 

Po zdrowiu chciałabym coś osiągnąć zawodowo. Pierwszym najważniejszym punktem w tej kategorii jest nieprzynoszenie pracy do domu - co uwierzcie mi robiłam w 2019 r. bardzo często - ale teraz postaram się to na początku zoptymalizować, aż do całkowitego zniwelowania. Czy mi się uda? Ciężko będzie na pewno, ale nie wolno poddawać się na starcie.  Moim kolejnym postanowieniem w tej dziedzinie, a w zasadzie marzeniem jest napisanie i wydanie serii książeczek dla dzieci w wieku 3-6 lat - jednak tematyki Wam jeszcze nie zdradzę, bo o marzeniach nie wolno mówić głośno. Chociaż kciuki możecie trzymać. 

I na samym końcu postawiłam kilka postanowień związanych z rozrywką. Bardzo mało miałam czasu na gotowanie. Jednak gotować bardzo lubię jak mam wolną chwilę i w tym roku na pewno będę poszerzać swoje menu o coraz to nowsze potrawy i smaki. Warto zadbać też o odpowiedni odpoczynek i wybrać się chociaż na kilka dni na wakacje. 

___________________________________________________

Coś czuję, że nie zabłysnęłam pomysłowością z tymi postanowieniami. Lecz uważam, że nie ma co w tej kwestii dużo kombinować, bo nie o to chodzi. Często można mieć dwa, czy jedną postanowienie -  ważne jest by je utrzymać. Chociaż tak myśląc postanowień można nie mieć wcale i też jest dobrze. Każdy z nas jest inny i ma swój styl bycia i życia i to jest najważniejsze.

I na koniec pamiętajcie by podążać za głosem swojego serca (czasami i rozumu...!)  i nigdy ale to przenigdy nie starać się udawać kogoś innego - kogoś kim nie jesteśmy.

Mam nadzieję, że chociaż garstka z Was dobrnęła do końca wpisu i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami na temat postanowień noworocznych.

Emilia <3 

Komentarze

 1. Życzę dużo, dużo inspiracji i chęci tworzenia swojego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie mam typowych postanowień noworocznych.. ale skoro już myślimy o nowym wyjeździe za granicę, no to można powiedzieć, że coś zakiełkowało ;) życzę wytrwałości i powodzenia w realizacji przedsięwzięć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami brak postanowień to też nic nie szkodzi ale Tak jak piszesz szykuje się Wam wyjazd 🥰

   Usuń
 3. Powodzenia w realizacji postanowień noworocznych! :) Ja też mam kilka małych "marzeń"/postanowień, które chciałabym zrealizować w tym roku :) Książeczki dla dzieci świetny pomysł życzę dużo inspiracji <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki, mam nadzieję, że każde z postanowień uda Ci się zrealizować! :) Ja raczej takiej listy nie robię, ale wiadomo - w głowie każdy ma chociaż jedno, małe postanowienie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda w naszych głowach każdy ma jakieś marzenie nawet jeśli głośno o tym nie mówi :)

   Usuń
 5. Powodzenia w spełnianiu siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe postanowienia i życzę powodzenia w realizacji. Ja już nie zapewniam sobie postanowień noworocznych. Nie, aby nic nie planować, lecz znacznie lepiej mi się rozwijać, gdy wszystko planuję znacznie wcześniej, nie tylko ze względu na nowy rok. Korzystam w tym celu ze zwykłego Excela i aplikacji Nozbe :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz